Jeśli chcesz poznać historię mediów społecznościowych i jak wpływają one na nasze życie, czytaj moje artykuły z serii „Jak Social Media zmieniły świat”

Media społecznościowe? Tak – Social Media zmieniły nasz świat…

Moją opowieść o tym, jak Social Media zmieniły świat zacznę od danych, które dla niektórych mogą być szokujące, ale pozwolą nam zrozumieć wiele rzeczy. W latach 2015-16 większość mediów na całym świecie utraciła prawie 40% reklam ze względu na Facebook. Dziennikarstwo jako zawód (jak zresztą wiele innych zawodów wymagających tzw. „miękkich kompetencji”) jest w głębokim kryzysie, ponieważ prasa, media internetowe, ale także i telewizja mają trudności w osiąganiu zadowalających przychodów z reklam.

Reklamodawcy tracą zaufanie do tradycyjnych kanałów reklamowych

Najnowsze badania na temat korzystania z Internetu pokazują, że około 70% użytkowników robi to wykorzystując smartphona. Praktycznie dziś przed komputerem pracują tylko niektórzy profesjonaliści. Nawet ci, którzy oglądają telewizję, robią to z telefonem komórkowym w ręku. Podglądają przyjaciół i znajomych na Facebooku, komentując ich posty, kontaktują się poprzez Messenger, „ćwierkają” na Twitterze, udostępniają zdjęcia na Instagramie, kontrolują LinkedIn lub jakiejś innej formie prowadzą życie w świecie Social Mediów.

W naszej komórce mamy prawie wszystko…

Nie robi się to tylko w „okienkach” reklamowych, ale oglądając filmy i obowiązkowo, podczas programów telewizyjnych, które wymagają bezpośredniego udziału publiczności poprzez media społecznościowe, dzięki uruchomieniu na początku swojego programu odpowiedniego hashtagu. W naszym współczesnym świecie żyjemy praktycznie ze smartphonem w ręku … ponieważ obiekt ten stał się głównym narzędziem pracy, informacji i życia społecznego. W naszej komórce mamy prawie wszystko – rodzinę, przyjaciół, zakupy, bank i naszą prywatność.

Agnieszka Zakrzewicz
dziennikarka, pisarka, specjalistka od mediów społecznościowy

 

Zapisz się na NEWSLETTER!

Chcesz w pierwszej kolejności otrzymywać informacje ode mnie?

Dołącz do AZ-SOCIALMEDIAPRESS Blog

Please follow and like us:

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Are you sure?

By disagreeing you will no longer have access to our site and will be logged out.

SHARE
Facebook
Facebook
Instagram
LinkedIn
YouTube
YouTube
Pinterest
Google+
Google+
http://az-socialmediapress.com/2018/02/18/jak-social-media-zmienily-swiat